REHABILITACJA I FIZJOTERAPIA SPORTOWA POZNAŃ

Strona główna » Rehabilitacja Sportowa
Rehabilitacja sportowa

USG narządu ruchu, a rehabilitacja urazów sportowych

Rehabilitacja urazów sportowych nie mogła by się odbyć bez „ sekundowego rozpoznania” czyli czynnościowego badania USG narządu ruchu. Podczas tego rodzaju posługiwania się diagnostyką USG, wykonywane testy kliniczne pod kontrolą USG narządu ruchu już w pierwszych sekundach badania dostarczają informacji na temat natury uszkodzenia tkanki, a co za tym idzie potencjalnych możliwości fizjoterapeuty co do efektywnej a przede wszystkim bezpiecznej opieki nad pacjentem.

USG daje fizjoterapeucie nowe możliwości korygowania dotychczas stosowanych technik usprawniania. Poprzez możliwość wspólnego z pacjentem śledzenia pożądanych zmian położenia stawu w ćwiczeniach wspomaganych czy budowania schematów aktywizacji mięśni do autoterapii jaką daje SonoFeedBack (SFB), terapeuta odzyskuje realny wpływ na indywidualizację programu rehabilitacji.

Rehabilitacja sportowa

Suche Igłowanie (Dry Needling) Poznań

Suche igłowanie opiera się na dokładnej znajomości anatomii w połączeniu z dobrze rozwiniętą umiejętnością palpacji (wyczuwanie za pomocą dotyku struktur kostnych lub tkankowych na ciele).

Technika stosowania jest bardzo zbliżona do terapii punktów spustowych. Dobór odpowiednich punków, w które wprowadzamy igłę wygląda podobnie jak badanie punktów spustowych mięśniowo-powięziowych.

Najczęściej nakłuwamy punkty spustowe, czyli miejsca zwiększonego napięcia mięśniowego wywołując ich szybkie rozluźnienie. Dążymy do wywoływania lekkich „skurczy”, „drgań” mięśni, które świadczą o ucelowaniu w konkretny punkt spustowy. Utrafione kilkukrotnie miejsce powoduje rozluźnienia całego mięśnia i poprawia jego pracę.

Rehabilitacja sportowa

Metoda FDM - Fascial Distortion Model Poznań

Stosowanie FDM w medycynie

FDM to neutralne podejście. Poprzez analizę zagadnień medycznych z punktu widzenia metody FDM, lekarz lub terapeuta jest w stanie wybrać idealną terapie.

Celem stosowania FDM jest anatomiczna korekcja powięzi. Jeżeli dystorsja powięzi zostaje skorygowana, można liczyć na natychmiastową poprawę wytrzymałości, ruchomości i/lub na redukcje bólu. Z reguły nie ma długotrwałych czasów rekonwalescencji zatem szybki powrót do aktywności fizycznej jest możliwy.

Metoda stosowana jest przy:

  •  Ostrych bólach spowodowanych przez skręcenia i zwichnięcia stawów
  •  Urazy sportowe np. naciągnięcia więzadeł, stłuczenia, naderwania włókna mięśniowego, etc
  •  Bólach pleców, krzyża, ramion i karku…
  •  Ograniczeniach ruchomości
  •  Objawach takich jak odrętwiałość lub mrowienie oraz słabość/osłabienie lub niestabilność
  •  Pewnych objawach, które zazwyczaj są przydzielane schorzeniom internistycznym
W czym jeszcze mogę ci pomóc?

Zapraszam do kontaktu

Adres

Łamignat – Fizjoterapia Przemysław Jeziorski
ul. Jackowskiego 33/1
Poznań 60-513

Telefon

+ 48 501 561 867

Mail

kontakt@lamignat.pl

Wizyta domowaWizyta w gabinecie