MASAŻ

Strona główna » Masaż
Masaż

Klasyczny oraz leczniczy

Masaż klasyczny jest najpopularniejszą formą masażu. Masaż klasyczny pleców łaczy tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. Zabiegi ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta i ma właściwości leczniczo-relaksacyjne-pobudzające.

Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Masaż jest zabiegiem terapeutycznym, który najogólniej rzecz biorąc, polega na wykonywaniu rękoma specyficznych czynności, jak na przykład głaskanie, ugniatanie, wyciskanie ciała, klepanie. W zależności od zastosowania masaż ma działanie relaksujące, pobudzające czy lecznicze. Efekty masażu mogą być następujące:

1. Lepszy dopływ natlenionej krwi.
2. Rozszerzanie się naczyń włosowatych.
3. Przyśpieszone krążenie krwi, a co za tym idzie, lepsze dotlenienie organizmu.
4. Przyśpieszenie wchłaniania obrzęków.
5. Pomoc w wydalaniu produktów złej przemiany materii.

Masaż ma za zadanie regulować też napięcie mięśniowe, zwiększać ogólną odporność organizmu na niekorzystne warunki środowiska zewnętrznego, zwiększać przygotowanie ciała do podjęcia większego wysiłku fizycznego. Istnieje wiele metod masażu, który wykonuje się w zależności od potrzeb i upodobań, między innymi masaż klasyczny, sportowy, wibracyjny, punktowy (zwany akupresurą), masaż indonezyjski, tkanek głębokich czy wibracyjny.

Masaż

Tkanek głębokich

METODA MTG

Nazwa metody „Masaż tkanek głębokich” mogłaby sugerować silne i bolesne oddziaływanie na ciało pacjenta w rzeczywistości metoda ta okazuję się że wyjątkowo delikatna i subtelna. Wszystkie ruchy wykonuje się z wielką precyzją, a dodatkowo bardzo wolno, siła nacisku aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie – dobrana do  siły napięcia tkanek. Wszystko to powoduje, że metoda staje się skuteczna,
a pożądane efekty zauważyć można  już po pierwszym zabiegu. Tak precyzyjny rodzaj pracy z pacjentem wymaga od terapeuty wyjątkowo dobrej palpacji i umiejętności lokalizowania zmian w tkankach.

Masaż głęboki to terapia działająca na warstwach i piętrach tkanek nieopracowywanych w masażu klasycznym czy sportowym. Jest też formą zaprogramowanej terapii pacjenta lub sportowca dostosowaną do konkretnej jednostki, nie jak w masażu sportowym powtarzającymi się sekwencjami ruchów takich samych dla każdego zawodnika. Za pomocą tej techniki można wpływać na stan napięcia mięśniowego i powięziowego, można korygować wady i leczyć dysfunkcje narządu ruchu.

Masaż

Sportowy

Masaż sportowy to nieodłączny element treningu każdego sportowca, który ma wiele wspólnego z masażem klasycznym, z tą różnicą, że jest wykonywany przy użyciu większej siły i energii. Masaż sportowy to nieodłączny element odnowy biologicznej, który jest wykorzystywany w profesjonalnych programach treningowych. Ponadto pomaga on zapobiegać kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach. Masaż całego ciała sportowca przypomina masaż izomeryczny, którego celem jest odbudowa masy mięśniowej i przywrócenie sprawności mięśni sprzed urazu.

Masaż sportowy wykonywany jest w celu:

  •  uniknięcia kontuzji,
  •  rozluźnienia mięśni,
  •  rozgrzania mięśni,
  •  poprawy metabolizmu,
  •  zlikwidowania skutków przetrenowania;
  •  usunięcia stanu zmęczenia mięśni i całego organizmu,
  •  przyspieszenia krążenia krwi i chłonki,
  •  poprawienia dopływu produktów odżywczych do mięśni.

Masaż sportowy to rodzaj masażu, który jest przeznaczony szczególnie dla sportowców. Przypomina on masaż izomeryczny , ponieważ pomaga w odbudowie i przyroście masy mięśniowej oraz siły mięśniowej, a ponadto redukuje tkankę tłuszczową znajdującą się pod skórą.

Masaż

Poprzeczny

MECHANIZM DZIAŁANIA GŁĘBOKIEGO MASAŻU POPRZECZNEGO OPARTY JEST NA KOMBINACJI 3 EFEKTÓW:

  • Pourazowe przekrwienie – pomaga usunąć metabolity z uszkodzonej struktury.
  • Ruch uszkodzonej struktury – zapobiega powstawaniu zrostów lub zrywa je, co po pomaga w optymalnym odtworzeniu blizny.
  • Stymulacja mechanoreceptorów – wytwarza taką ilość aferentnych impulsów, która stymuluje tymczasowe znieczulenie, a to pomaga przygotować pacjenta do ćwiczeń.

WSKAZANIA:

  • Uszkodzenia mięśni, więzadeł oraz ścięgien.
W czym jeszcze mogę ci pomóc?

Zapraszam do kontaktu

Adres

Łamignat – Fizjoterapia Przemysław Jeziorski
ul. Jackowskiego 33/1
Poznań 60-513

Telefon

+ 48 501 561 867

Mail

kontakt@lamignat.pl

Wizyta domowaWizyta w gabinecie